Про затримання Тимофія Нагорного

 

Тимофій Нагорний - волонтер, бізнесмен і громадський активіст, продюсер, Президент «Фонду волонтерів України». За 25 років громадської діяльності Тимофій Нагорний створив найбільшу кількість благодійних проектів в країні (більше 500). Допомагав артистам: Тіні Кароль, Ані Лорак, Анастасії Петрик, Ренаті Штіфель, Мікі Ньютон, співачці Марті, Олексію Кузнєцову, Віталію Козловському та ін. Допомагав олімпійським чемпіонам і спортсменам: сприяв успіху донецького спортсмена Дмитра Халаджі, завдяки йому він здобув світову популярність. Володимиру Вірчісу, Яні Клочковій, Лілії Подкопаєвій, Сергію Костецького та ін. Не підписав жодного контракту з артистами і спортсменами, співпрацював з зірками виключно на безкорисній основі. У своїй діяльності не використовував бюджетних і партійних коштів. Ініціював волонтерський рух в Україні.

У вівторок, 02 жовтня, на загальний подив, було затримано Тимофія Нагорного та предьявлено йому звинувачення у порушенні статті 111КК "державна зрада" та застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком 60 днів. Згодом Печерський районний суд змінив кваліфікацію, на утримання під вартою але з можливістю внести заставу у розмірі 528 тисяч 600 грн.

- Я не чинив опір, дав дозвіл прокурору обшукати мою квартиру в Києві. Для мене найстрашніша стаття 190 - зрада батьківщині (насправді це стаття "шахрайство", яку також ставлять Нагорному. - Авт.). Я не хочу про це багато говорити ... Нібито я на Марші миру в 2014 році був завербований. На мій погляд це звинувачення абсурдне, безглузде. У серпні 2014 року після переїзду Андрія Макаревича мене запросили на Марш миру в Москву і ми з Кирилом Гоголем, моїм помічником, привезли українську символіку. Після цього Маршу миру ми були затримані на Червоній площі ... Перша українська акція біля російського посольства була зроблена нашою командою ... - заявив Тимофій Нагорний.
У суді Нагорний пояснював, що вже не в перший раз стикається з тим, що напередодні заяви своїх планів балотуватися в органи влади опоненти відразу вставляють йому "палки в колеса". "Як тільки я оголошую про політичні амбіції, відразу починаються такі " гойдалки ". У 2012 році я пішов кандидатом проти партії влади, і мене зареєстрували тільки з третього разу, в 2014 - взагалі не зареєстрували як кандидата. Ці люди бояться таких безпартійних, внекланових , які не підкоряються ні Пінчук, ні Коломойським, ні Ахметовим, але служать народу України, і живуть за покликом серця ", - резюмував він в суді.

Одразу після оголошення про можливість внесення застави, президент Фонду Сприяння Реформам в Україні, Алік Тарраф, оголосив негайний збір коштів для внесення застави за Тимофія. Нагадаємо, що Аліка Таррафа та Тимофія Нагорного об'єднує багатолітня дружба та велика кількість благодійних проектів і акцій.

Суму було зібрано достатньо швидко, - збирали всією країною, хто відправив тисячу гривень, дехто 9 гривень, по пьятдесят збирали... - каже Алік Тарраф.

Заставу було внесено 10 жовтня наприкінці робочого дня. Державна судова адміністрація видала документи на звільнення Нагорного зі слідчого ізолятора СБУ. Однак з ізолятора, 11 жовтня, він потрапив не на свободу, а в Апеляційний суд.

 

Судове засідання тривало всього 15 хвилин. Адвокат повідомила, що Нагорний досі не ознайомився з матеріалами справи, не отримав на руки постанову суду і попросив відкласти розгляд справи. Суддя ходатойство задовольнила і перенесла розгляд справи на 18 жовтня. Одразу після засідання, Тимофія відвезли до ізолятора СБУ де його негайно звільнили з під варти.

Увесь цей час, друзі та прихильники Тимофія, активно підтримували його як під стінами СБУ так і у залах засідання суду.

Президент Фонду сприяння реформам в Україні, Алік Тарраф, зробив чималий внесок у визволення Тимофія та висловлює переконання, що дана справа є сфабрикованою з метою усунення Тимофія Нагорного як безпартійного та незалежного кандидата у народні депутати України.

18 жовтня Київський апеляційний суд знову переніс розгляд скарг на арешт Тимофія Нагорного. В засіданні було оголошено перерву, оскільки суд задовольнив відповідне клопотання адвоката Катерини Войтенко. За словами Войтенко, Тимофій не встиг ознайомитися з матеріалами судового провадження, оскільки до середи перебував у лікарні. До того, як оголосили перерву, суд у порядку виключення вислухав про свій намір взяти Нагорного на поруки, про це заявили позафракційний народний депутат Віталій Купрій і олімпійський чемпіон 1980 року Богдан Макуц, тому, що вони не зможуть бути присутніми на слідуючому засіданні. Також взяв на себе відповідальність про поруки і Алік Тарраф, Президент фонду сприяння реформам в Україні.

Ми продовжуємо пильно стежити за ходом справи Тимофія, висловлюємо впевнене переконання, що суд прийме справедливе рішення зняти з нього усі обвинувачення та будемо сприяти та відстоювати його чесне та незаплямоване ім'я. -каже Алік Тарраф.