Порошенко підписав закон про зміни до процесуальних кодексів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, повідомляє 22 листопада прес-служба глави держави.

“Законом запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни до правил кримінального процесу. Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів і покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність із кращою європейською та міжнародною практикою. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років”, – ідеться в повідомленні.

Норми закону розширюють способи судового захисту і засоби доказування в судовому процесі, забезпечують його відкритість та прозорість, сумлінність користування процесуальними правами, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ, правову приналежність. Також передбачено впровадження системи “електронного суду”, яка спростить комунікацію із судом і зменшить витрати на утримання судової системи, зазначають у прес-службі

Заступник глави Адміністрації Президента України і координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов зазначив: “Зміни, що запроваджуються, мають забезпечити ефективний, швидкий і зручний розгляд справ у суді. Нові правила судового процесу сприятимуть більш дієвому захисту прав і свобод громадян та підприємців, що звертаються до суду”.

3 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №6232 “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”.

4 жовтня Національне антикорупційне бюро України закликало Порошенка ветувати ухвалені зміни в межах судової реформи у зв’язку з “поправкою Лозового”.

Депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий вніс у документ поправку 109. Вона передбачає внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо скорочення строків досудового розслідування. Зокрема, термін досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежено шістьма місяцями – від моменту встановлення особи підозрюваного до винесення підозри. Зараз максимальна тривалість розслідування становить в особливих випадках 15 років.

У жовтні парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя опублікував текст затверджених поправок до проголосованого законопроетку №6232. “Поправка Лозового” не буде поширюватися на справи Євромайдану, адже не буде стосуватися вже відкритих справ, заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя, нардеп від “Народного фронту” Леонід Ємець.

Leave a Reply