Горбатюк про поправку Лозового: Це абсолютна правова нісенітниця


Ухвалену 3 жовтня Верховною Радою поправку нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового до Кримінального процесуального кодексу треба скасувати. Про це заявив начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк в ефірі каналу “112 Україна”.
“Це ще не закон, благо, це тільки проголосовано Верховною Радою, я сподіваюся, вимагаю, щоб цей закон не було ухвалено саме в цій частині”, – сказав Горбатюк.
За його словами, йому не зрозуміла мотивація політиків, які проголосували за поправку.
“Цього немає в жодній країні світу, це нонсенс. Мотивація не зрозуміла, крім бажання, скажімо, закрити кримінальні провадження, які загрожують тим чи іншим нардепам чи їхнім знайомим, які мають бути притягнені до кримінальної відповідальності. Це абсолютна правова нісенітниця і це не може бути ухвалено”, – заявив Горбатюк.
Він сказав, що якщо ухвалених норм не скасують, може бути закрито багато кримінальних проваджень, зокрема – і щодо подій Революції гідності.
3 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект №6232 в межах судової реформи. “За” висловилося 234 нардепи.
Поправка №109 Андрія Лозового передбачає внесення змін до ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо скорочення строків досудового розслідування. Зокрема, термін досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежено шістьма місяцями – від моменту встановлення особи підозрюваного до ухвалення підозри. Зараз максимальна тривалість розслідування становить в особливих випадках 15 років.

Leave a Reply